Lila pisan, porridges Tembok diwangun éksklusif jeung séréal sorangan, poé ieu, kumaha oge, versi taneuh séréal kayaning sa'ir, sagu jeung oats anu gampang sarta gampang sadia nyieun bubur. Naon ieu hartina ogé éta nunjukkeun yen séréal ayeuna taneuh nepi, waktu masak ieu nyata ngurangan. Salah sahiji alesan urang pernah resep nyieun sa'ir bubur éta alatan panjang waktos eta nyandak keur sisikian masak. Henteu deui. Taneuh sa'ir bubur cooks up gancang. Sanajan kitu, resep ieu migunakeun sakabeh sa'ir.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir sakabeh sa'ir
- 4 1/2 gelas cai, dibagi
- 1 (3 inci)
- kayu manis iteuk
- Gula jeung susu secukupnya
Kumaha Jieun Éta
Soak nu sa'ir dina cai 3/4 gelas salila 1 jam.
Dina ahir jam, tambah sésana 3 1/2 gelas cai nepi ka panci sapanjang jeung iteuk kayu manis, nutupan pot jeung mawa ka kulub a.
Nambah sa'ir soaked ogé soaking cair kana cai nu ngagolak jeung masak di panas medium 30 menit atawa nepi ka sa'ir nu lemes.
Dipiceun pot ti panas sarta sweeten jeung gula jeung susu secukupnya, aduk nepi ka pinuh dilebetkeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 116 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 11 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 7 g |
| protéin | 4 g |