muffins Cornbread anu pilihan sampurna ngawula kalawan masakan buncis, cabé, atawa greens.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- tipung 1 cup
- 1 1/2 cangkir cornmeal konéng
- 2 sendok gula (leuwih atawa kurang, secukupnya)
- 2 teaspoons baking powder
- 1/2 séndok téh baking soda
- 1/2 séndok téh uyah
- 1 1/4 cangkir buttermilk
- 1 endog badag
- 4 sendok mentega (dilebur tur tiis)
Kumaha Jieun Éta
- Gajih anu 12-cangkir muffin pan. Panas oven ka 400 °.
- Dina mangkok, ngagabungkeun tepung, cornmeal, gula, baking powder, tur asin.
- Dina mangkok campur kode, whisk babarengan buttermilk, endog, jeung mentega.
- Tuang campuran garing kana bahan baseuh jeung aduk ngan dugi moistened.
- Eusian cangkir muffin ngeunaan 2/3 pinuh.
- Panggang pikeun 13 ka 15 menit, nepi ka muffins ngawitan coklat di luhur.
Resep sarupa
- Muffins Creole Banjarnegara
- Sakabeh Muffins sisikian Cornbread
- Texas haseum Cream Muffins Banjarnegara
- Muffins jagong Jalapeno
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 177 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 88 mg |
| natrium | 313 mg |
| karbohidrat | 21 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 5 g |