Anjeun bakal kedah nonton ieu geulis raket. Kadua yén cangkang mimiti muka, nyabut tiram ti grill jeung Preanger. Di handap ieu mangrupakeun hiji appetizer gede pikeun pihak sabudeureun grill dina.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 12 tiram per jalma
- uyah jeung cabé secukupnya
- 1-2 cangkir dilebur mantega
- 6-12 wedges lemon
- 1/4 cangkir saos cabé panas (Tabasco)
- 2 sendok saos Worcestershire
Kumaha Jieun Éta
1. tiram Beresih tuntas ngaleupaskeun leutak sagala ti cangkang.
2. Paké boh mangrupa grill topper (ie katél) atanapi foil beurat kalawan sababaraha liang ditinju ngaliwatan eta dina ngilu grill.
3. Tempat tiram dina grill tur tutup nutup. Grill dugi cangkang kabuka (ngeunaan 6 menit).
4. Angkat ti grill sarta motong otot tina cangkang. Ngawula ka panas jeung saos luhur sarta seasonings. Hadé mun grill aranjeunna Éta dina bets jadi dulur boga alus panas tiram.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 3976 |
| total Fat | 384 g |
| jenuh Fat | 233 g |
| jenuh Fat | 109 g |
| kolesterol | 1.276 mg |
| natrium | 2.835 mg |
| karbohidrat | 102 g |
| Serat dietary | 20 g |
| protéin | 69 g |