adobo vegetarian mangrupakeun piring Filipino maké hayam vegetarian marinated dina cuka, cabé, jeung lemon, sarta asak cara sarua salaku adobo hayam di Filipina. Hayam vegetarian ieu marinated, goreng dina saeutik minyak, teras simmered di saos teh pikeun rasa unik tina Filipina. Vegetarian resep adobo kahadean tina Tuturkeun Heart anjeun Pengetahuan Alam pangan
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 vegetarian Hayam Free Hayam, torn atawa potong buah kacamatan-ukuran
- bawang bodas 1 cengkeh
- 1 TSP lemon mesek
- 1 sdm Braggs Liquid Aminos atawa kecap
- 1/2 cabe hideung TSP
- cuka 1/2 cangkir
- 1 sdm minyak zaitun
- 1 cup cai, leuwih atawa kirang sakumaha diperlukeun
Kumaha Jieun Éta
- Marinate Hayam Free Hayam dina bawang bodas, Braggs, lada, tur cuka salila 15 menit.
- Reserving marinade, mindahkeun bodas kana minyak preheated sarta aduk-ngagoreng dugi coklat, keur Kade ulah napsu.
- Tambahkeun marinade sarta Hayam Free Hayam.
- Simmer 10 menit. Ngawula ka leuwih béas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 387 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 105 mg |
| natrium | 343 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 35 g |