Lamun geus nembe Isro vegetarian, Anjeun bisa jadi longing pikeun sababaraha pangan favorit Anjeun. Curried masala hayam geus lila paporit for sabaraha jelema, utamana di Inggris. Cinta hayam masala? Coba eta ku diganti hayam, sangkan eta tos rengse vegetarian! Di dieu nu kumaha.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 vegetarian Hayam Free Hayam (potong batu 2 inci)
- 1 bawang (diced)
- 1 séndok bawang bodas (ditumbuk)
- 1 séndok jahé (ditumbuk)
- 1 mun 2 sendok hayam masala bungbu
- 1/2 cangkir tomat (finely dicincang)
- 1 séndok cilantro (dicincang)
- 1 sendok minyak zaitun
- cai 1 cup
Kumaha Jieun Éta
- bawang Sautee, bawang bodas, jeung jahé dina minyak dugi enteng browned.
- Tambahkeun Masala bungbu na sautee 2 menit deui.
- Tambahkeun tomat jeung masak sejen 10 menit.
- Tambahkeun Hayam Free Hayam jeung masak hiji tambahan 5 menit nambahkeun cai salaku perlu.
- Ngawula ka leuwih béas.
Vegetarian "Hayam" Masala Curry resep kahadean tina Tuturkeun anjeun Heart Pengetahuan Alam pangan
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 353 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| kolesterol | 105 mg |
| natrium | 567 mg |
| karbohidrat | 5 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 34 g |