Langkung tina hiji sandwich cookie ti pai a, snack pisan heubeul Amérika ieu hails ti nagara Amish Pennsylvania urang mana eta teh geus favorit pikeun leuwih abad.
Ieu ogé hiji saréat amis populér sakuliah New England mana eta geus mindeng ngeusi hiji marshmallow sumebar mengembang.
Resep ieu dikirim ka kuring ku Jason Hills anu nembe diulas eta dina blog-Na, Jason cooks.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- Keur cookie Adonan:
- 2 1/2 gelas gula coklat
- minyak nabati 1 cup
- 1 can waluh puree (15-oz)
- 2 endog
- 1 séndok kayu manis
- 1 séndok jahé
- 1 séndok uyah
- 1 séndok baking powder
- 1 séndok baking soda
- 1 séndok vanili
- 3 gelas tipung
- Pikeun ngeusian éta:
- 2 bule endog
- 4 teaspoons tipung
- 2 teaspoons vanili
- 4 cangkir confectioners gula
- susu 2 sendok
- 1 1/2 cangkir pondok
Kumaha Jieun Éta
- Cookie adonan: Darso kabéh bahan, kajaba tepung, kalawan hiji mixer listrik salila kira 3 menit, dugi ogé dicampur. Tambahkeun tepung, Pergaulan dina hiji gelas dina hiji waktu, dugi digabungkeun. Maké scoop 2-ounce, atanapi 2 sendok rounded, leupaskeun adonan dina hiji cadar cookie un-greased. Panggang dina 350 F, keur 10-12 menit. Niiskeun lengkep dina rak kawat.
- Keusikan: Darso kabéh bahan kalawan mixer listrik dina low dugi digabungkeun lajeng dina luhur pikeun ngeunaan 2-3 menit dugi lampu sarta mengembang.
- Sakali dina halves cookie geus tiis ibun satengah sahijina tur luhur jeung satengah séjén nyieun sandwiches. Bungkus individu pies whoopie di bungkus plastik tetep.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 372 |
| total Fat | 24 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| kolesterol | 21 mg |
| natrium | 217 mg |
| karbohidrat | 39 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |