Almond mentega hummus mangrupakeun hébat, alternatif tahini-bébas hummus dijieun kalayan kacang. mentega almond mangrupakeun amis, nutty, rasa complimentary mun appetizer Palasik ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 can of chickpeas, 16 oz, lemes sarta rinsed
- 1/3 cangkir almond mentega, tambah hiji séndok
- 3 séndok jeruk nipis
- 1/2 séndok téh uyah (pilihan)
- 2 sendok minyak zaitun
Kumaha Jieun Éta
Ngagabungkeun kabéh bahan dina Blénder atawa kadaharan processor na nyampur ka lemes, konsistensi creamy. Mun teuing kandel, nambahan 1 séndok cai haneut atawa cair chickpea dina hiji waktu sarta nyampur dugi konsistensi dipikahoyong.Ngawula ka hummus mentega almond jeung pita roti, Crackers, atawa sayuran seger kawas wortel jeung seledri.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 185 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 16 mg |
| natrium | 186 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 6 g |