Kanggo sababaraha hummus kalawan sababaraha tajongan, coba jalapeno hummus! Lamun ditéang panas, ninggalkeun siki di, disebutkeun, piceun éta pikeun milder tajongan ngawitan pihak Anjeun hareup atawa meunang-duaan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 tiasa garbanzo kacang / chickpeas (15 oz), lemes
- 1 jalapeno cabé, dicincang, sikina dipiceun
- 1/4 cangkir tahini
- 2 sendok bodas
- 3 séndok
- jeruk nipis
- 2 sendok minyak zaitun
- 1/4 séndok
- uyah halal
Kumaha Jieun Éta
- Dina Blénder atawa prosesor dahareun, kacang prosés, bawang bodas, jalapeno lada, tur minyak zaitun.
- Tambahkeun nipis, tahini, sarta uyah jeung nyampur ogé. Hummus kedah lemes jeung creamy. Lamun diperlukeun, nambahan 1 séndok dina waktu dugi konsistensi dipikahoyong.
- Teundeun di mangkok sarta ngalayanan kalayan veggies, pita roti , atawa chip pita dina suhu kamar. Hummus bisa ogé jadi disimpen dina kulkas, katutupan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 270 |
| total Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 216 mg |
| karbohidrat | 31 g |
| Serat dietary | 7 g |
| protéin | 11 g |