Cream beurat nyadiakeun gajih for resep krim cake ieu.
Eusian sarta ibun jajan jeung favorit anjeun frosting , atawa ngeusian ku curd lemon atawa jam keusikan sarta ibun ku frosting creamy.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 endog
- Gula 1 cup
- 1 2/3 cangkir sifted sadaya-Tujuan tipung
- 2 1/2 teaspoons baking powder
- 3/4 séndok téh uyah
- 1 cup beurat krim (35% butterfat)
- 1 séndok vanili
Kumaha Jieun Éta
- Darso endog dugi kandel jeung lemon-warna 5 menit kalayan mixer listrik dina kecepatan luhur; laun ngéléhkeun dina gula.
- Ngayak babarengan bahan garing. Aduk sifted bahan garing ganti ku krim sarta vanili. Darso ogé.
- Nyebarkeun adonan 2 greased na floured babak jajan Panci 8 inci.
- Panggang dina 350 F keur 25 nepi ka 30 menit, atawa nepi ka pick atawa cake kai tester diselapkeun dina puseur asalna kaluar beresih.
- Cool dina Panci dina rak keur 10 menit saméméh nyoplokkeun ti Panci.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 136 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 43 mg |
| natrium | 178 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 2 g |