Chickpeas (aka kacang garbanzo) ngadamel ngeunah, snack-waktos saréat lamun saukur rasana kalawan sababaraha rempah. Pastikeun nuturkeun instruksi pikeun pat aranjeunna garing; nu drier aranjeunna bade kana oven, nu sooner maranéhna bakal garing nepi nicely.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas seger atawa 1 tiasa chickpeas
- 1 séndok sayur atawa minyak canola
- uyah laut rupa 1/2 séndok
- 1/4 séndok cabe hideung Freshly taneuh
- Pilihan: 1/8 séndok taneuh cumin
- Pilihan: 1/8 séndok taneuh turmeric
- Pilihan: dash of rawit
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 375 ° F. Bilas nu chickpeas, solokan aranjeunna, jeung iklas aranjeunna dina lapisan tunggal dina anduk dapur bersih atanapi lapisan towels kertas. Pat aranjeunna salaku garing sabisa - malah ngantep éta diuk kaluar pikeun saeutik kana hawa-garing, upami anjeun resep.
- Mindahkeun chickpeas kana mangkok sedeng. Drizzle kalawan minyak jeung Tos di chickpeas mun jaket aranjeunna merata jeung minyak. Sprinkle jeung uyah jeung salah sahiji rempah anjeun milih ngagunakeun na, deui, Tos ti chickpeas mun jaket aranjeunna merata.
- Mindahkeun chickpeas ka lambaran baking sarta sumebarna dina lapisan tunggal (bisa baris di loyang kalayan sapotong kertas parchment pikeun cleanup gampang, upami anjeun resep). Panggang dugi browned na sizzling atawa kira 45 menit. Rék ka meunang saeutik desiccated tur garing-kaluar ngarah mibanda sababaraha garing jeung crunch ka aranjeunna.
- Hayu nu chickpeas niiskeun rada saméméh porsi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 253 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 470 mg |
| karbohidrat | 40 g |
| Serat dietary | 9 g |
| protéin | 13 g |