Apple tibalik ka handap cake jeung kayu manis jeung apel sarta gula coklat jeung mentega.
apal jajan tibalik-handap ieu kueh nikmat nyieun pikeun snack sabtu minggu husus atawa nyieun for geus lebaran dinner dessert anjeun sarta ngawula kalawan és krim.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir mentega, softened
- 1 cup gula coklat lampu
- 2 sendok ngejat susu atanapi krim
- 2 gelas sliced apel
- 1 1/2 cangkir sifted tipung
- 2 teaspoons baking powder
- 1 séndok kayu manis
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 cangkir pondok
- Gula 3/4 cangkir
- 1 endog
- susu 1/2 cangkir
- ekstrak vanili 1/2 séndok
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F.
- Campur babarengan 1/2 cangkir mentega, 1 cup gula semu coklat, tur 2 sendok ngejat susu atanapi krim ; sumebar di handap mangrupa 8 inci baking pasagi pan .
- Susun sliced apel dina campuran gula coklat.
- Ngayak babarengan tipung, baking powder, kayu manis , jeung uyah. Krim pondok jeung gula; ngéléhkeun dina endog ka tambihan sifted bahan ganti ku 1/2 susu cangkir sarta ékstrak vanili.
- Tuang adonan leuwih apel. Panggang dina oven preheated keur 35 nepi ka 45 menit, atawa dugi jajan geus rengse.
Resep langkung
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 449 |
| total Fat | 23 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 67 mg |
| natrium | 336 mg |
| karbohidrat | 60 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |