drumsticks ieu téh dipanggang ku palapis of Dijon mustard, mayonnaise, sarta crunchy crumbs jagong flake. A kombinasi nikmat!
Paké sakabeh suku, thighs, atawa suku leg hayam lamun dipilampah.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 drumsticks hayam
- uyah jeung cabé
- 1/4 cangkir mayonnaise
- 2 sendok Dijon mustard
- 1/2 ka 3/4 crumbs flake cup jagong
- 4 sendok mantega
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 375 F.
- Sprinkle nu drumsticks sakuliah kalawan uyah jeung cabé.
- Ngagabungkeun nu mayonnaise na mustard.
- hayam jaket ogé jeung mayonnaise na mustard campuran.
- Dip kana crumbs cornflake, péngkolan, dugi ogé crusted.
- Teundeun dina piring baking enteng greased na drizzle ngeunaan 1 1/2 teaspoons tina mantega leuwih unggal drumstick.
- Panggang 20 nepi 4o menit, atawa nepi ka drumsticks nu dipigawé. Pariksa kalayan hiji thermometer instan-baca diselapkeun kana bagian thickest tina sababaraha drumsticks. Suhu minimum aman pikeun hayam anu 165 F.
resep ieu ngagaduhan 4 nepi ka 6 jalma.
Langkung Hayam Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1734 |
| total Fat | 108 g |
| jenuh Fat | 32 g |
| jenuh Fat | 41 g |
| kolesterol | 582 mg |
| natrium | 697 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 176 g |