Ieu aprikot marinade nambihan rasa Fruity nikmat mun babi tanpa keur overly amis. Ogé bisa dirobah jadi asin hiji ku duka kali resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 bawang (dicincang)
- 1/2 cangkir / 120 aprikot preserves ml (pureed)
- 1/2 cangkir / 120 kecap ml
- 1/4 cangkir / 60 ml jeruk nipis
- 1/4 cangkir / 60 ml sherry
- 2 sendok / 30 minyak ml
- 1 séndok / 5 ml jahé (taneuh)
Kumaha Jieun Éta
1. ngagabung kabéh bahan jeung mix ogé. Marinate babi chops dina kantong resealable pikeun 3 nepi ka 4 jam. Campuran bakal tetep nepi ka 5 poé lamun disimpen dina kulkas.
2. Mun resep nyieun marinade tur asin, teras saukur ganda bahan dina resep. Paké satengah sakumaha marinade jeung nempatkeun satengah sésana dina panci. Campuran Simmer keur 7 nepi ka 10 menit, aduk mindeng. Sakali asin geus thickened cukup mun jaket deui tina sendok a, dipiceun ti panas sarta ngantep tiis kana suhu kamar.
Baste babi tulang rusuk atanapi roasts kalayan saos, atawa ngawula di sisi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 430 |
| total Fat | 29 g |
| jenuh Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 7.549 mg |
| karbohidrat | 33 g |
| Serat dietary | 8 g |
| protéin | 18 g |