The spiciness of chops babi ieu mangrupa sagemblengna nepi ka anjeun. Saluyukeun bahan pikeun cater kana rasa anjeun. Jalan, lada atanapi hampang, ieu grilled babi chops amis acan flavorful bakal gancang jadi salah sahiji karesep "buka-ka" resep Anjeun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 chops loin babi kandel 3/4 inci
- 1 1/2 séndok
- gula coklat
- 2 teaspoons cabe bubuk
- 1 jalapeno cabé, seeded na minced
- 1 nepi ka 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok cumin
- 1 séndok paprika
- bubuk bawang 1/2 séndok
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/2 séndok cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
1. Campur bahan garing babarengan. Tuntas rub campuran bungbu leuwih sakabéh beungeut unggal rendang daging babi. Teundeun babi chops kana piring deet, nutupan kalayan bungkus plastik sarta nempatkeun kana kulkas salila 30 menit.
2. Preheat grill keur sedeng luhur panas. Grill keur 10 ka 12 menit, gumantung kana ketebalan. Sakali asak liwat, piceun tina panas jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 180 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 33 mg |
| natrium | 76 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 13 g |