Barking Crackers nyaéta manisan basajan dijieun kalayan Crackers soda sarta coklat anu sarupa ka toffee tradisional atawa resep babakan.
Pastikeun pikeun pariksa handap resep kanggo instruksi lengkep kanggo versi Paska resep ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 40 Crackers soda *
- 1 cup mantega
- 1 cup gula coklat (
- dipak )
- 2 gelas coklat semi-amis (atawa butterscotch chip)
- Pilihan: 1 cup kacangan finely dicincang jeung toasted
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 derajat F.
- Baris a jelly roll (15 x 10-inci kalawan sisi) pan kalawan foil jeung gajih enteng. Tos rengse garis pan kalawan Crackers.
- Kulub mentega jeung gula coklat pikeun 3 menit. Aduk terus. Tuang campuran leuwih Crackers.
- Panggang pikeun 5 menit sarta piceun tina oven.
- Sprinkle chip leuwih pan. Hayu chip soften ngarah bisa merata nyebarkeun. kacangan Sprinkle leuwih luhur.
- Refrigerate salila 1 jam lajeng megatkeun eta kana lembar ngeunaan kacamatan-ukuran. Nyimpen ieu dina kulkas.
pikeun Paska
Ngan ngagantikeun 6 potongan Matzo Crackers keur Crackers soda.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 992 |
| total Fat | 97 g |
| jenuh Fat | 41 g |
| jenuh Fat | 42 g |
| kolesterol | 123 mg |
| natrium | 2.546 mg |
| karbohidrat | 24 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 6 g |