Saos ieu dumasar kana hiji dasar gaya tomat sauc barbecue e lajeng meunang tajongan ti Rum saeutik. Anjeun moal secukupnya nu Rum (teuing) tapi jalan excellently ngagabungkeun rasa sejen tur ningkatkeun naon nyimpen eta on. Sambel BBQ Ieu hébat dina BBQ tulang rusuk .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 8-ounce / 240 ml kaléng tomat asin
- 1 8-ounce / 240 ml tiasa chilies héjo (panas sedeng)
- 1/2 bawang bombay, dicincang
- 1/2 cangkir / 120 ml gula coklat
- 1/4 cangkir / 60 ml Rum poék
- 2 sendok / 30 cuka ml
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok / 15 ceng ml
- 1 séndok asin / 15 ml Worcestershire
- 1 séndok / 15 minyak zaitun ml
- 1 séndok / 15 ml paprika
Kumaha Jieun Éta
Tuang minyak zaitun dina panci sedeng leuwih a panas sedeng. Tambahkeun bawang sarta bawang bodas. Tumis dugi opak. Nambahkeun bahan séjén iwal Rum teh. Campur ogé. Bawa ka kulub lampu teras cabut tina panas. Tuang di Rum sarta aduk nepi ka diasupkeun. Nalika asin geus tiis ka handap puree di Blénder atawa ku Blénder leungeun nepi ka rata.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 31 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 16 mg |
| karbohidrat | 6 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |