The cuka dina marinade nu tenderizes nu chops babi, bari bahan sejenna nawiskeun jeung rasa amis acan gurih kana ieu chops babi grilled.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 kandel cut babi chops
- 1/2 bawang bombay, dicincang kana strips
- 1/2 cangkir / 120 ml seger squeezed jus jeruk
- 1 cup / 120 saos barbecue ml
- 1/4 cangkir / 60 cuka cider ml
- 2 séndok / 30 kecap ml
- 1 1/2 teaspoons / 7,25 uyah ml
- 1 séndok / 5 ml Rosemary seger, dicincang
- 1 séndok / 2,5 ml garing sage
- 1-2 cengkéh badag bawang bodas, ditumbuk
- 1/2 séndok / 2,5 ml cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
Campur babarengan kecap, cuka, jus jeruk, sage, uyah, bawang bodas cabe hideung, bawang, Rosemary, sarta saos barbecue di Pergaulan mangkok. Tempat chops dina kantong plastik resealable badag, tuang di marinade, sarta segel. Teundeun dina kulkas salila 6 ka 8 jam, atawa sapeuting.
grill Preheat keur panas tinggi. Dipiceun babi chops tina kantong, reserving marinade, sarta disetel dina piring atawa motong dewan badag. Tuang marinade kana panci leutik.
Bawa eusi ka kulub a, ngurangan panas mun sedeng-lemah sareng ngantep simmer keur 4-5 menit. Angkat ti panas sarta ngantep tiis.
Enteng minyak preheated grill. Mindahkeun chops mun grill jeung masak pikeun 12-14 menit, péngkolan sababaraha kali. Sikat marinade leuwih chops arah tukang 5-6 goreng. Sakali chops geus ngahontal hiji suhu internal tina 145 derajat F jeung luhur, piceun tina panas, hayu sésana pikeun 5 menit sarta ngalayanan kalayan sisi favorit Anjeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 655 |
| total Fat | 25 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| kolesterol | 171 mg |
| natrium | 2.199 mg |
| karbohidrat | 46 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 59 g |