The tengah wengi Martini mangrupa cocktail Lucuna basajan anu, nalika liqueurs darker anu dipaké, Sigana sakumaha poék saperti tengah wengi. Coba ieu kaluar jeung Van Gogh urang Espresso atawa Double Espresso Vodka atanapi Tilu Olives Triple makéna Espresso , sanajan teu jadi miélingkeun yén sakabéh éta kudu rada di tajongan kafein.
Anjeun tiasa nambahkeun sirop kayu manis salaku bahan pilihan jeung resep aslina keur dua alesan: méré hiji saeutik hal tambahan, sarta kayu manis téh compliment hébat kana kopi. Sirop kayu manis pisan gampang nyieun diri sarta téh mangrupa tambahan hébat kana rutin stock dina duanana bar jeung dapur alatan éta salah sahiji jalma bahan nu bisa dipaké pikeun ningkatkeun loba nu resep béda, sanajan éta téh ngan cup isuk anjeun tina kopi. Upami Anjeun hoyong, make sejen sirop flavored kana ngaropea Martini ka rasa anjeun sorangan.
Cik martinis ogé mindeng dilayanan salaku jujur a - ngan ngocok, galur kana sagelas shot tur muka pikeun eta.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 ons
- vodka (atawa
- vodka kopi )
- 1/2 ounce
- liqueur kopi
- sirop kayu manis 1/4 ounce: pilihan
- Garnish: lemon pulas
Kumaha Jieun Éta
- Tuang bahan kana shaker cocktail ngeusi és.
- Aduk sareng bar séndok.
- Galur kana sagelas cocktail chilled.
- Garnish ku pulas lemon.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 116 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1 mg |
| karbohidrat | 6 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 0 g |