Gampang homemade apal pancakes dijieun cara tradisional kalayan susu, mantega, endog, tipung, ngan saeutik saeutik gula, sarta saeutik apel grated dicampurkeun dina. Hiji jalan gede sneak saeutik buah kana kids Anjeun 'breakfasts, sarta cara hébat ngagunakeun up apel leftover nu gaduh on leungeun. Pikeun hiji tambahan apal-y sarapan, ngawula aranjeunna topped kalawan applesauce!
Padahal resep nyaéta panggero pikeun pala, Anjeun bisa make kayu manis atawa malah hiji touch tina jahé, lamun resep.
Ieu apal pancakes resep jeung poto téh kahadean ti Apple Association AS.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 ½ gelas sadaya-Tujuan tipung
- 3 TSP baking powder
- uyah 1/2 TSP
- 3 sdm gula
- 1/4 TSP pala
- 1/3 TSP baking soda
- 1 endog
- 3 sdm mantega, dilebur
- 1/4 TSP vanili
- susu 1 cup
- 1 cup apel, grated
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun tepung, baking powder, uyah, gula, jeung pala.
- Dina mangkok leutik misah, ngéléhkeun babarengan baking soda, endog, mantega, vanili, sarta susu.
- Tambahkeun susu na campuran endog kana bahan garing, aduk ukur dugi dicampurkeun, teras gently melu di apal grated.
- Spoon adonan onto hiji pre-dipanaskeun sarta enteng greased griddle atanapi frying pan, masak pikeun 2-3 menit dina saban gigir dugi coklat emas. Ngarasakeun apal homemade Anjeun pancakes!
Ngajadikeun 4 servings.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 337 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 93 mg |
| natrium | 1.202 mg |
| karbohidrat | 37 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 8 g |