Resep gedang roti Ieu gampang nyieun maké hiji endog jeung hiji mangkok.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 badag
- pisang asak , ogé mashed
- 1 endog, keok
- 1 iteuk tina mantega, dilebur
- 1 1/2 cangkir sadaya-Tujuan
- tipung
- 1 cup gula
- 1 séndok téh uyah
- 1 séndok téh baking soda
- 1 cup mété, pilihan
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 ° F.
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina mangkok campur kode; nyampur ogé.
- Sendok adonan kana loaf pan greased na floured.
- Panggang dina 350 ° F keur tentang 60 menit, atawa dugi péso diselapkeun dina puseur asalna kaluar beresih.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 323 |
| total Fat | 23 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 58 mg |
| natrium | 426 mg |
| karbohidrat | 29 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |