Kawas jangjang hayam? Coba ieu jangjang Cina-gaya dina barbecue grill pikeun rupa-rupa saeutik. Kawas sakabeh jangjang hayam hébat, ieu boga rasa smoky hebat tapi lalajo eta raket nalika grilling lantaran masak gancang.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 18 jangjang hayam
- kecap 1/2 cangkir
- 1/2 cangkir anggur bodas
- minyak nabati 1/4 cangkir
- 3 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok jahé grated seger
- 1 1/2 séndok téh Cina lima bungbu bubuk
Kumaha Jieun Éta
- Campur kabéh bahan babarengan iwal jangjang. Teundeun jangjang na marinade dina kantong resealable jeung refrigerate salila sahenteuna 1 jam.
- grill Preheat keur panas tinggi. Tempat on grill (a karinjang grill jalan gede pikeun ieu) jeung masak nepi rengse (suhu internal tina 165 derajat). Sikat sareng sésana marinade ngeunaan satengahna ngaliwatan prosés masak.
- Angkat ti panas sarta ngawula kalawan saos dipping Asia diideuan favorit Anjeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 5575 |
| total Fat | 329 g |
| jenuh Fat | 89 g |
| jenuh Fat | 136 g |
| kolesterol | 1.883 mg |
| natrium | 3.660 mg |
| karbohidrat | 14 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 596 g |