Jeruk nambahan tajongan ka crepes ieu. Eusian aranjeunna kalayan krim pastry na strawberries seger atawa raspberries.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup sadaya-Tujuan tipung
- susu 1/2 cangkir
- 1/2 cangkir kirang 1 cai séndok
- 2 endog
- 2 sendok mentega, dilebur
- 2 teaspoons jus jeruk
- 1 ½ teaspoons jeruk zest
- 1/4 séndok téh uyah
Kumaha Jieun Éta
Whisk kabéh bahan vigorously dugi ka crepe adonan sagemblengna lemes; ngidinan ka beristirahat dina kulkas salila sahenteuna 20 menit saméméh nyieun kana crepes.
Ngalembereh a mentega saeutik dina pan crepe atanapi skillet badag leuwih panas low-sedeng. Tambahkeun 3 sendok adonan ka dina loyang sarta swirl dugi handap pan ieu ditutupan ku adonan. Cook dina crepe pikeun 1 menit, atawa dugi crepe nu rada beueus dina luhur jeung emas underneath.
Loosen edges of crepe nu, geser spatula dina kaayaan éta, lajeng gently flip eta tibalik ka handap kana loyang. Cook pikeun 1 menit sarta mindahkeun crepe asak anu lempeng pikeun tetep haneut. Ngulang jeung adonan sésana.
Ngajadikeun 8 servings.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 118 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 64 mg |
| natrium | 214 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 4 g |