Grill atanapi broil ieu babi kabobs ngeunah. Bahan ngawengku marinated babi batu, suung, bawang, béas panas asak, sarta peppers bel.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 tiasa (14 ons) kaldu sapi
- 2 sendok
- aci jagong
- kecap 2 sendok
- 1 séndok gula coklat lampu (dipak)
- 2 cengkéh
- bawang bodas (finely minced)
- 1/2 séndok jahé (taneuh)
- 1 1/2 pon babi loin (lean, potong batu 1 inci)
- 1 bawang beureum badag (potong wedges)
- 1 badag bel cabe (potong kuadrat)
- 1 tomat badag (potong wedges)
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci, ngagabungkeun kaldu, aci jagong, kecap, gula coklat, bawang bodas, jeung jahé. Bawa ka kulub a, aduk terus.
- Ngurangan panas sarta neruskeun masak, aduk, dugi thickened.
- Susun babi batu on skewers, alik jeung suung, peppers, sarta wedges bawang.
- Grill atanapi broil keur 20 nepi ka 30 menit, atawa dugi rengse, ngarobah jeung brushing kalawan campuran sambel remen.
- Ngawula kalawan wedges tomat jeung béas asak panas, upami hoyong.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 241 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 54 mg |
| natrium | 558 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 22 g |