Ampir hajatan wae nya kasempetan sampurna sangkan resep kueh bodas dasar ieu.
Pakéan cake ieu nepi di naon frosting sarta hiasan anjeun resep. Panggang eta keur ultah hiji nak urang atanapi malah hiji pernikahan! cake Ieu kanvas kosong nu geus siap pikeun baking inspirasi Anjeun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 séndok unsalted mentega (softened)
- 1-1 / 2 gelas gula
- 3 gelas tipung cake (sifted)
- 2 teaspoons vanili (jelas)
- 1 séndok baking powder
- 1 séndok uyah
- susu 1 cup
- 6 bule endog endog
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 325 derajat F. tipung 2-9 jajan inci Panci gajih na.
- Kalawan hiji mixer listrik, krim mentega jeung gula. Campur di vanili.
- Dina mangkok misah, ngagabungkeun tipung jajan, baking powder, sarta uyah sareng whisk kawat.
- Tambahkeun campuran tipung ganti ku susu dugi sadayana digabungkeun.
- Dina bersih, mangkok garing ngéléhkeun bule endog dugi kaku tapi teu garing. Ku spatula karét, nambah scoop of bule endog nepi ka adonan cake. Lajeng melu di sésana.
- Taliti, ngabagi orang adonan antara Panci.
- Panggang salila 25 ka 30 menit. Test kalawan colok huntu pikeun doneness.
- Cool muih dina Panci dina rak salila 15 menit. Dipiceun ka kabaya pikeun niiskeun lengkep.
resep Tips
- Ulah rék ngayak tepung jajan? Baca tip ieu rusuh ngeunaan Sifting Bahan .
- Jelas vanili dipaké di dieu supados jajan anjeun bakal whiter. Lamun warna jajan teu perhatian, mangka anjeun bisa hayang ngagunakeun vanili murni gantina.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 333 |
| total Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 32 mg |
| natrium | 436 mg |
| karbohidrat | 50 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 6 g |