Stew crockpot hayam Ieu gampang nyieun, jeung strips beku payudara hayam, bawang, peppers, tomat, jeung bahan séjén.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 paket beku grilled strips payudara hayam, ngeunaan 2 gelas
- 1 bawang sedeng, coarsely dicincang
- 1 héjo bel cabé, coarsely dicincang
- 1 atanapi 2 peppers jalapeno atawa cabé séjén héjo panas, minced (pilihan)
- 1 tiasa (15 ons) tomat diced kalayan jus
- 1 bisa (15 ons) sakabéhna kernel jagong, lemes
- 1 tiasa (15 ons) kacang Pinto, lemes sarta rinsed, pilihan
- 1/4 cangkir
- béas dirobah
- 1 1/2 cangkir kaldu hayam
- 1/2 séndok cumin
- 1/4 daun oregano séndok
- dash tina
- rawit cabé , upami hoyong
- uyah jeung cabé secukupnya
- 1 mun 2 sendok cornmeal, dicampurkeun sareng séndok tina cai tiis
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan, kajaba pikeun campuran cornmeal / cai, dina cooker slow atanapi Crock Pot.
- Panutup jeung masak di low pikeun 6 1/2 ka 8 jam, atawa dina luhur pikeun 3 nepi 3 1/2 jam.
- Pikeun thicken, aduk di cornmeal na cai campuran kana Stew salila panungtungan 10 atawa 15 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 851 |
| total Fat | 20 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 105 mg |
| natrium | 837 mg |
| karbohidrat | 109 g |
| Serat dietary | 25 g |
| protéin | 62 g |