resep Ieu "kedah nyobian"! The nipis sarta saayana dianggo beautifully babarengan pikeun usum steak ieu. Ngawula kalawan kebabs grill sayur pikeun tepung lengkep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 8-ounce / 225 g New York steaks ngeunaan kandel 1 inci
- 1/2 cangkir / 120 ml
- saayana
- 1 séndok / 15 ml cabe hideung
- jus 1 lemon
- 1 séndok / 5 ml
- lemon zest
- 2 cengkéh
- bawang bodas minced
- 1 1/2 séndok / 7,5 ml uyah
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun saayana, cabe hideung, jeruk nipis, lemon zest, sarta bawang bodas minced dina mangkok non-logam.
- Tempat anu steaks dina kantong plastik resealable.
- Tuang marinade leuwih steaks mastikeun sakabeh surfaces aya alusna coated.
- Taliti ngaleupaskeun hawa kaluar tina kantong na segel.
- Teundeun steaks kana kulkas pikeun 4-12 jam.
- grill Preheat keur sedeng luhur panas.
- Dipiceun steaks tina kantong na cagar marinade.
- Usum steaks kalawan uyah jeung tempat onto grill.
- Masak di steaks 6-7 menit per samping atawa dugi aranjeunna geus ngahontal anu doneness dipikahoyong.
- Teundeun marinade ditangtayungan kana panci sarta mawa ka kulub a.
- Tambahkeun 1/2 séndok / 2,5 ml uyah pikeun campuran. Ngurangan panas tur simmer keur 4-5 menit, aduk aya kalana. Eta harese dipigawé lamun Unit grill anjeun ngabogaan burner samping. Lamun henteu, masak asin bari steaks nu istirahat.
- Sakali dina steaks anu asak, piceun tina panas sarta ngantep sésana daging keur 7-10 menit. Top kalayan saos asak jeung Preanger. Lamun kukituna resep henteu asin, teras, ku sadaya hartosna, ngawula ka salaku téh.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 734 |
| total Fat | 51 g |
| jenuh Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 18 g |
| kolesterol | 156 mg |
| natrium | 988 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 59 g |