Haneut, muffins buah beri biru seger anu teuas ngéléhkeun. Jeung nalika di gajih resep tradisional dipotong ku ngagunakeun jumlah leutik minyak haté-cageur canola tinimbang mentega atawa margarin, sarta susu bébas gajih-tinimbang sadayana atawa 2% susu éta kaayaan win-win.
Low-gajih buttermilk bakal dianggo ogé, teuing, sabab bakal blueberries seger atawa beku.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas sadaya-Tujuan tipung
- Gula 1/3 cangkir
- 1 séndok baking powder
- 1/2 séndok téh baking soda
- 1/4 séndok téh uyah
- susu nonfat 1 cup
- 2 sendok minyak canola
- 1 endog badag (enteng keok)
- 1 séndok vanili
- 1 cup blueberries (seger atawa beku)
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 400 F. Lambang a nonstick 12-cangkir muffin pan kalayan masak semprot atanapi garis kalawan cangkir kertas.
- Dina mangkok badag, whisk babarengan tipung, gula, baking powder , baking soda , jeung uyah.
- Dina mangkok leutik misah, ngagabungkeun susu, minyak canola, endog sarta vanili.
- Jieun ogé di puseur bahan garing ditambah campuran susu-minyak-endog. Aduk dugi ngan beueus.
- Melu di blueberries.
- Eusian cangkir muffin 2/3 lengkep sareng Panggang 18 nepi ka 20 menit dugi emas. Cool on rak kawat.
Fakta gizi per Muffin: 137 kalori, 26 kalori ti lemak, 2.9 g total gajih (0,3 g diuk gajih), kolesterol 18 mg, 159 mg natrium, 24,3 g carb, serat 0.9 g, 3,5 g protéin.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 198 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 77 mg |
| natrium | 696 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 12 g |