Kombinasi basajan ieu bahan ngajadikeun sambel enak pikeun roti pudding, és krim, atawa Manisan lianna. Kelas B maple sirop bakal mere Anjeun rasa maple richer tapi Amber poék biasa bakal hébat ogé.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir gula (coklat lampu, dipak)
- 2 sendok sirop maple
- krim sebat 1/2 cangkir
- 4 sendok mantega
- ekstrak vanili 1 séndok
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun gula coklat, sirop maple, krim sebat, sarta mentega dina panci leuwih sedeng luhur panas.
- Bawa campuran ka kulub a, aduk remen. Ngurangan panas ka sedeng-lemah sareng nuluykeun golak, aduk aya kalana, salila 5 menit.
- Angkat ti panas sarta aduk di vanili nu.
- sambel bakal thicken langkung sakumaha eta cools bit.
Anjeun bisa ogé kawas
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 498 |
| total Fat | 25 g |
| jenuh Fat | 16 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 61 mg |
| natrium | 19 mg |
| karbohidrat | 68 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |