resep marinade Ieu amis sarta gawéna ogé on nanaon daging, utamina babi.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/4 cangkir gula coklat
- 1/4 cangkir
- kecap
- minyak 1/4 cangkir
- cai 1/4 gelas
- 2 sendok ceng
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 1 séndok jahé (grated)
- 1 séndok mustard garing
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina mangkok sedeng, dugi ceng geus dicampurkeun kalayan sagalana sejenna. Paké geuwat sakumaha marinade a. Anjeun oge bisa nyieun campuran ieu kana saos porsi.
- Kantun nambihan sakabéh bahan dina pan na simmer on low pikeun 10 menit, aduk mindeng. Angkat ti panas, hayu kmu make.
- Marinate sapi, domba keur 2-8 jam, daging babi pikeun 2-4 jam, hayam jeung ternak salila 2 jam, lauk jeung kadaharan ti laut salila 1 jam, Sayuran jeung substitutes sayur pikeun 30 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 970 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 5.257 mg |
| karbohidrat | 196 g |
| Serat dietary | 11 g |
| protéin | 24 g |