Sweetened condensed susu na coklat chip nyieun truffles ieu gancang jeung gampang nyiapkeun, sarta maranéhna bisa dijieun ku beuki Bourbon saeutik tur kirang vanili upami hoyong. Aranjeunna incredibly gampang pikeun ngalereskeun, sareng bisa coated kalawan pilihan Anjeun tina pecans, gula granulated polos, atawa bubuk koko unsweetened.
Ngarasa Luncat ka ngaleungitkeun nu Bourbon pikeun truffles alkohol-gratis. The truffles nu sarupa dina rasa ka bal Bourbon , tapi tanpa wafers vanili.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 bisa (14 ons) sweetened susu condensed
- 3 gelas semisweet chip coklat
- ekstrak vanili 1 séndok
- 2 sendok Bourbon
- 1/2 ka 3/4 cangkir pecans finely dicincang
- 1/2 cangkir granulated gula (atawa koko unsweetened, atawa pecans pisan finely dicincang)
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun chip coklat sarta sweetened susu condensed dina panci leuwih panas low. Panas, aduk, dugi dilebur tur lemes; piceun tina panas.
- Aduk di vanili, Bourbon, sarta 1/2 ka 3/4 pecans cangkir. Mindahkeun kana mangkok leutik. Panutup sarta chill pikeun 3 nepi ka 4 jam, atawa dugi Campuran nya teguh.
- Gawe sareng fingertips, bentukna kana bal 1 inci; gulung di pecans finely dicincang, gula, atawa koko unsweetened. Teundeun dina baki atawa loyang, nutupan sacara bébas, sarta chill salila sahenteuna 1 jam.
- Upami hoyong, nempatkeun unggal truffle dina kertas atawa foil fluted cup hiasan jeung tetep dina wadah katutup pageuh dina kulkas dugi méré atawa porsi. Tetep ieu refrigerated, pageuh katutupan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1700 |
| total Fat | 104 g |
| jenuh Fat | 41 g |
| jenuh Fat | 43 g |
| kolesterol | 71 mg |
| natrium | 273 mg |
| karbohidrat | 157 g |
| Serat dietary | 18 g |
| protéin | 31 g |