Sirloin daging panutup, sok disebut sirloin tip, asalna tina sirloin butt handap di daerah sarua salaku tri-tip . Ieu cut pisan serbaguna anu bisa lembut sarta pisan flavorful, sarta pangalusna sadaya rélatif murah. Coba resep ieu ngalaman cut hébat sapi.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon (900 g) sirloin panutup steak
- 1/3 cangkir (80 ml) cuka cider
- 1/4 cangkir (60 ml) minyak zaitun
- 1 séndok (15 ml) cai
- 2 teaspoons (10 ml) bawang bubuk
- 2 teaspoons (10 ml) cabe bubuk
- 2 teaspoons (10 ml) uyah
- 2 teaspoons (10 ml) saos Worcestershire
- 2 teaspoons (10 ml) cuka anggur beureum
- 2 teaspoons (10 ml) paprika
- 2 teaspoons (10 ml) cumin bubuk
- 1 séndok (5 ml) marjoram garing (1 séndok / 15 ml lamun ngagunakeun tawar)
- 1 séndok (5 ml) cabe hideung
- 1/2 séndok (2,5 ml) bawang bodas bubuk (atawa 2 cengkéh seger, minced)
- 1/2 séndok (2,5 ml) jahé bubuk
- 1/2 séndok (2,5 ml) cengkéh tipung
Kumaha Jieun Éta
- Teundeun panutup steaks kana kantong plastik resealable. Ngagabungkeun marinade jeung tuang leuwih steaks, mastikeun sakabeh surfaces aya alusna coated. Taliti hayu hawa kaluar tina kantong, segel, sarta nempatkeun kana kulkas keur 2-8 jam.
- grill Preheat keur sedeng luhur panas. Dipiceun steaks tina kantong jeung tempat onto grill ngilu. Cook, péngkolan aya kalana keur 20-25 menit, atawa doneness anjeun dipikahayang.
- Sakali asak, piceun tina panas jeung tempat onto motong dewan. Hayu steaks beristirahat pikeun 5 menit sateuacan slicing. Resep ieu mana ogé kalayan sayuran grilled atawa creamy Salad béntang .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 416 |
| total Fat | 25 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| kolesterol | 132 mg |
| natrium | 926 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 45 g |