Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4-5 Beets beureum
- 2 sdm. gula
- 1 sdm. jeruk nipis
- 1 sdm. minyak canola
- 1 TSP. uyah
Kumaha Jieun Éta
1. Beets Nyeuseuh. Neukteuk off maranéhanana batang na layung, tapi ulah mesek. Motong kana suku jeung nempatkeun dina pot di cai (cai cukup pikeun nutupan Beets). Bawa caina ka kulub a. Hurungkeun seuneu nepi ka low, panutup, sarta masak pikeun 1 jam sarta 15 menit.
2. solokan jeung niiskeun Beets. Lajeng mesek jeung nyiksikan aranjeunna. Tambahkeun gula, jeruk nipis, minyak jeung uyah. Catet yén jumlah tina seasonings bisa dirobah nurutkeun rasa anjeun
.3. Panutup jeung refrigerate. Salad Ieu pangalusna lamun eta sits pikeun sababaraha jam atawa sapeuting saméméh porsi. Ngawula ka tiis.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 173 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 952 mg |
| karbohidrat | 31 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 4 g |