Panggang muffins jagong ieu rék kalawan greens, sup, kacang panjang, atawa cabe.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- tipung 1 cup
- 1 1/4 cangkir cornmeal (konéng)
- 2 sendok gula (leuwih atawa kurang, secukupnya)
- 2 teaspoons baking powder
- 1/2 séndok téh uyah
- susu 1 cup
- 1 endog badag
- 4 sendok mentega (dilebur tur tiis)
Kumaha Jieun Éta
Gajih anu muffin tin (kira 10 gelas muffin). Panas oven jeung 450 °.
Dina mangkok, ngagabungkeun tepung, cornmeal, gula, baking powder, tur asin.
Dina mangkok campur kode, whisk babarengan susu, endog, jeung mentega.
Tuang campuran garing kana bahan baseuh jeung aduk ngan dugi moistened.
Eusian cangkir muffin ngeunaan 3/4 pinuh.
Panggang dina 450 ° pikeun 5 menit, lajeng ngurangan panas ka 400 ° jeung Panggang salila kira 12 menit deui, atanapi dugi ka muffins ngawitan coklat di luhur.
Ngajadikeun ngeunaan 10 muffins.
Euyeub Spoonbread Southern Jeung Polenta atanapi Grits
Beueus sarta Delicious Cornbread Muffins ku Toel sahiji Madu
Bacon jeung maple Cornbread Muffins
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 216 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 110 mg |
| natrium | 306 mg |
| karbohidrat | 24 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 7 g |