spoonbread ieu dijieun kalayan grits ditambahkeun kana adonan cornmeal baku. Téh mangrupa pisan beueus "roti" nu sarupa jeung hiji pudding dina konsistensi. bule endog keok lighten adonan rada.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup cornmeal bodas atawa konéng
- 1/4 cangkir
- grits uncooked
- 2 1/2 gelas cai
- 1/4 cangkir mantega
- 1 cup
- satengah na-satengah atawa krim lampu
- 1 séndok uyah
- 3 endog, dipisahkeun
Kumaha Jieun Éta
Dina panci sedeng leuwih panas low, ngagabungkeun nu cornmeal, grits, sarta cai. Cook lalaunan, aduk remen, dugi Campuran nya kandel tur mulus, kira 25 nepi ka 30 menit.
Teuing di mentega, krim lampu, tur asin.
Darso yolks endog dina mangkok leutik lajeng ngéléhkeun kana campuran cornmeal.
Darso bule endog dugi formulir puncak lemes; melu kana campuran cornmeal.
Tuang adonan kana enteng buttered 8 inci baking pasagi pan; Panggang dina preheated 375 ° oven salila kira 30 menit, dugi enteng browned.
Ngawula ka geuwat kalayan mentega.
Anjeun bisa ogé kawas
Tempo ogé
Index Resep Utama
Dahareun Southern Imah
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 349 |
| total Fat | 27 g |
| jenuh Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 216 mg |
| natrium | 75 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 8 g |