Pérsi panggampangna tur otentik ngeunaan Maryland Palasik ieu. Konci pikeun Maryland yuyu muih téh teu leuwih campuran sarta shred yuyu nu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 lb. lump atanapi backfin crabmeat
- 8 Crackers saltine
- 1 endog keok
- 2 sdm. mayonnaise
- 1 TSP. Dijon mustard
- 1/4 TSP. sambel Worcestershire
- 1/2 TSP. Heubeul Bay bungbu, atawa leuwih mun rasa
- Uyah secukupnya
- 2 sdm. minyak sayur
Kumaha Jieun Éta
- Solokan crabmeat jeung nyokot ngaliwatan eta pikeun cangkang jeung kartilage. Nempatkeun yuyu dina mangkok tur nyetel eta kumisan.
- Naksir nu Crackers saltine dugi pisan rupa jeung gaul jeung kabéh bahan lianna. Gently melu di yuyu nu. Ngan gaul cukup pikeun ngagabungkeun bahan. Anjeun teu hoyong megatkeun up yuyu kana shreds rupa. Wangun kana 6 yuyu muih, panutup, sarta refrigerate salila sahenteuna 1 jam.
- Panas ngeunaan 2 sendok tina minyak nabati dina skillet nonstick badag leuwih sedeng luhur panas. Masak muih yuyu dugi coklat emas, 3 jeung 5 menit per samping. Mindahkeun kana plat.
- Ngalayanan muih yuyu ku saos karah, remoulade, atawa ngan saukur ku squeeze lemon.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 219 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 93 mg |
| natrium | 709 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 18 g |