resep sosis nagara kuah baheula ieu téh topping Palasik pikeun hayam goreng steak, tapi éta ogé endah dilayanan leuwih biskuit buttermilk pikeun sarapan pisan hearty.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 ons sosis (taneuh babi, atawa babi sosis link kalayan casing dihapus)
- 3 bawang sedeng (bawang héjo, patempatan lampu dicincang, bagian héjo sliced tur ditangtayungan)
- 3 séndok mantega
- 1/4 tipung cup (sagala-Tujuan)
- 2 1/2 gelas susu (tiis)
- 1 ciwit uyah (rasa)
- 1 ciwit cabe hideung (Freshly taneuh, secukupnya)
- 1 ciwit rawit
Kumaha Jieun Éta
- Enteng coklat nu sosis dina panci sedeng leuwih panas sedeng. Sakumaha cooks, megatkeun daging nepi kana lembar pisan leutik ku séndok kai. Tambahkeun sésa cahya bawang héjo sarta mentega; tumis pikeun sababaraha menit, dugi bawang anu tembus,
- Aduk tipung jeung masak campuran pasty ieu 3 menit. Whisk dina susu tiis laun dugi digabungkeun. kuah bakal thicken sakumaha asalna nepi ka simmer a. Nalika eta simmers, ngurangan panas ka lemah sareng masak, aduk aya kalana, salila 15 menit. Sateuacan porsi, usum jeung asin, lada, tur rawit rasa.
Catetan: dina ketebalan tina kuah ieu gampang disaluyukeun ku nambahkeun Santika sejen tina susu nuju tungtung prosés masak. Pikeun pérsi tambahan kandel, ngurangan susu ku 1/2 cangkir.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 58 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 9 mg |
| natrium | 115 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 2 g |