Amis, marinade Fruity ieu kakawasaan nanas na cuka cider digawekeun ku cara na kana daging. Tambahkeun ka ieu kumpulan rasa nu giliran wae cut ti babi atawa hayam kana hal sabenerna gede.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup / 240 ml ditumbuk nanas
- 1/3 cangkir / 80 kecap ml
- 1/3 cangkir / 80 ml madu
- 1/4 cangkir / 60 cuka cider ml
- 1 nepi ka 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok / 5 ml jahé bubuk
- 1/2 séndok / 2,5 ml cengkéh tipung
Kumaha Jieun Éta
- Campur kabéh bahan babarengan dina non-corrosive (non-logam) mangkok. Hayu campuran diuk pikeun 15 menit saméméh ngagunakeun atawa toko dina kaca atawa palastik wadah airtight dina kulkas nepi ka 7 poé.
- Marinate babi di campuran pikeun 2-8 jam. Pikeun hayam, marinate keur 2-4 jam. campuran ogé bisa dipaké dina sayuran, tahu, lauk jeung kadaharan ti laut ku 15-30 menit waktu marinating.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 44 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 316 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |