resep kangkung creamed ieu dijieun kalayan krim beurat, hiji dash of pala, saeutik bawang finely grated, sarta mentega, topped ku sliced endog keras asak. Ieu piring samping nikmat keur ngan ngeunaan widang naon waé hidangan. Ngarasa Luncat ka luhur piring kangkung ieu ku grated seger saeutik atawa abon kéju Parmesan.
Bayem mangrupa samping piring unggulan ngawula kalawan steaks, a manggang sapi , atanapi chops . Atawa ngawula deui kalawan dipanggang atawa grilled hayam atawa lauk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas dicincang, masak kangkung
- 2 teaspoons finely minced bawang
- 1 séndok uyah
- dash pala
- 1 cup krim beurat
- 1 séndok mantega
- 1 keras asak endog, sliced
Kumaha Jieun Éta
- Nunda kangkung dina panci; nambahkeun bawang, uyah, pala, krim, sarta mentega.
- Campur ogé jeung panas dugi panas na kangkung anu wilted.
- Sendok onto porsi piring na luhur kalawan keureut endog keras asak.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 265 |
| total Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 16 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 127 mg |
| natrium | 74 mg |
| karbohidrat | 5 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 5 g |