A macaroni skillet nikmat na kéju jeung sapi taneuh jeung némpelkeun tomat. A hébat hiji pot tepung sakabeh kulawarga bakal cinta.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound sapi taneuh
- 1 séndok uyah
- 1/8 séndok cabe hideung taneuh
- 1 bel cabé héjo, dicincang
- 1 bawang sedeng, dicincang
- 1 pakét
- macaroni sarta kéju dinner , disiapkeun kalawan susu na margarin sakumaha pakét ngarahkeun
- 1 tiasa (14.5 ka 16 ons) tomat, diced, kalawan cairan
- 1 bisa (12 ons) sakabéhna kernel jagong, lemes
- 1 tiasa (6 ons) némpelkeun tomat
Kumaha Jieun Éta
- sapi taneuh Brown mibanda uyah jeung cabé dina skillet badag.
- Tambahkeun bawang jeung cabé héjo; neruskeun masak dugi bawang nyaéta lembut.
- Tambahkeun jagong jeung tomat jeung némpelkeun tomat; panas liwat.
- Aduk macaroni disusun jeung kéju dinner; simmer pikeun 8 nepi ka 10 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 277 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 67 mg |
| natrium | 251 mg |
| karbohidrat | 23 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 25 g |