Dina Irlandia Kalér coklat roti soda katelah roti wheaten, di kidul, soda roti condong dilakukeun jeung tipung bodas.
Irlandia tipung pisan lemes sareng hese pikeun baking breads ragi-leavened, ku kituna ngembangkeun hiji roti migunakeun baking soda.
Soda roti bakal tradisional jadi dipanggang dina griddle matak-beusi panas leuwih hiji seuneu gambut muka. roti soda nu griddled bakal masak kana babak kalawan indentation nyirian suku; unggal kuartal lamun pegat off, panas tur haneut disebut farl a.
Dinten, roti nu geus dipanggang dina oven kalawan hasil konsisten, leungeun lampu masih penting, leuwih tiheula.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 500g 1 sedengkeun 2 oz sakabeh sisikian tipung gandum
- 1 ½ TSP uyah
- 1 ½ TSP bikarbonat of soda
- 500ml / 18 fl o buttermilk
Kumaha Jieun Éta
Panas oven ka 200 ° C / 400 ° F / Gas 6
- Dina mangkok badag, gaul babarengan tipung, uyah, sarta bikarbonat of soda. Tambahkeun buttermilk jeung aduk pikeun ngabentuk adonan leupas.
- Enteng lebu beungeut gawé jeung tipung jeung ngahurungkeun kaluar adonan. Knead adonan gently nepi ka rata.
- Wangun adonan kana bola hiji tur rarata mun kasarna 5cm / 2in kandel. Maké péso seukeut enteng slash beungeut adonan dina bentuk cross a.
- Teundeun adonan dina greased, sepré baking na Panggang dina oven salila 30-35 mins dugi ogé risen sarta warna coklat lampu.
- Ninggalkeun pikeun niiskeun.
Ngarasakeun keureut kandel kalayan mentega. Sampurna pikeun hiji tea soré .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 310 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 9 mg |
| natrium | 391 mg |
| karbohidrat | 59 g |
| Serat dietary | 8 g |
| protéin | 13 g |