resep coklat fondue Ieu jadi beunghar, hiji henteu malah bakal nyangka yén éta vegan. Ngan pastikeun ngagunakeun coklat vegan nu teu ngandung sagala produk susu. Upami Anjeun gaduh grocer Méksiko atanapi bakery caket dieu, nyokot sababaraha pan dulce (roti amis) pikeun dipping. Lamun perlu resep pikeun fondue coklat vegan susu-haratis, ieu téh hiji nyobian.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/4 cangkir margarin vegan
- 8 ons vegan coklat chip (atawa coklat poék)
- 2 sendok tipung
- sirop jagong 1/2 cangkir
- 1/2 séndok téh vanili
- 2 sendok susu kécap
- 1/4 cangkir Kahlua atanapi liqueur flavored séjén (pilihan)
Kumaha Jieun Éta
- Ngalembereh margarin vegan , coklat vegan , sarta susu kécap babarengan dina panci leuwih panas pisan low, atawa ngagunakeun ganda-alat keur ngagolakkeun pikeun mastikeun coklat nu teu kaduruk.
- Sakali dilebur, piceun tina panas, tambahkeun sesa bahan, ngagabungkeun ogé jeung mindahkeun kana pot fondue tetep haneut. Ngawula kalawan buah seger, jajan pound, atawa roti amis.
Langkung vegan Fondue Resep
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 676 |
| total Fat | 33 g |
| jenuh Fat | 16 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| kolesterol | 3 mg |
| natrium | 502 mg |
| karbohidrat | 83 g |
| Serat dietary | 8 g |
| protéin | 7 g |