Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas almond tipung
- ½ walnuts cangkir taneuh
- 1 séndok kayu manis
- 1/2 cengkéh séndok
- 1 séndok aluminium baking bébas bubuk
- uyah laut 1/4 séndok
- 1/2 minyak cup (tiis kalapa asak, wijen, atawa sunflower)
- 1/2 cangkir agave nectar
- ekstrak vanili 1 séndok
- 1 cup buah prambus jam (buah sweetened)
Kumaha Jieun Éta
Preheat oven ka 350 derajat.Dina mangkok campur kode sedeng ngagabungkeun flours, kacang, kayu manis, baking powder jeung uyah.
Jieun ogé di puseur bahan garing ditambah minyak, agave, sarta vanili. Gancang aduk teh baseuh kana garing, nyandak perawatan teu leuwih-campuran.
Wangun adonan kana disc kandel hiji inci. Enteng lebu hiji lambar kertas parchment jeung tipung. Teundeun tanda cakra dina parchment nu, nutupan ku lambaran kadua, jeung gulung kaluar adonan, 1/4 inci kandel atanapi kirang.
Motong kaluar wangun jeung cutter cookie badag. Teundeun ½ tina cookies on salah greased atanapi dijejeran loyang.
Ngagunakeun cutter leutik, motong "jandéla" kaluar tina cookies lianna, sarta nempatkeun eta dina baki baking kadua.
Panggang 7 - 10 menit, atawa dugi emas sabudeureun edges. The cookies solid bakal Panggang ngeunaan 2 menit leuwih panjang batan 'jandela' cookies. Ulah leuwih-Panggang.
Lamun tiis, nyebarkeun hiji séndok atanapi 2 of jam dina unggal cookie padet. Top jeung motong kaluar cookie.
Ngajadikeun ngeunaan 24 cookies
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 138 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 47 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |