Naon aya ngomong ngeunaan gagasan smoothie basajan ieu? Ieu mungkin sigana saeutik ganjil nempatkeun hiji alpukat di smoothie a, tapi lends a creaminess lezat, jeung jus jeruk jeung pelem nyadiakeun nyatu rasa amis, jadi maneh malah moal perhatikeun alpukat rada gurih. Ngarasakeun smoothie ieu pikeun sarapan kolesterol-bebas sehat vegan, hiji ampir sarapan bahan kadaharan , sarta, tangtosna, éta gluten bébas teuing. Dileueut!
resep ieu asalna kahadean tina Avocadoes ti Méksiko
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pinuh
- ripened alpukat , ngurangan, diadu jeung peeled
- 2 gelas beku pelem batu (teu thawed)
- jus jeruk 1 cup
Kumaha Jieun Éta
- Dina Blénder atawa prosesor dahareun, ngagabungkeun alpukat, pelem jus na 1 cup cai.
- Whirl nepi ka rata.
- Ditilik diantara gelas chilled.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 170 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 5 mg |
| karbohidrat | 24 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 2 g |