Roasting brokoli jeung sababaraha chiles sarta saeutik lemon kabukti sayur quotidian ieu kana saréat anyar.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- Ngeunaan 2 pon brokoli
- 1 séndok minyak zaitun
- 1 leutik Chili beureum seger (kayaning a Fresno), thinly sliced
- 1 séndok lemon zest
- uyah laut rupa 1/4 séndok
- 1 -2 teaspoons jeruk nipis seger
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 375 ° F.
- Motong brokoli jeung motong kana potongan kacamatan-ukuran badag.
- Tos di brokoli jeung minyak. Mindahkeun brokoli ka pan roasting.
- Sprinkle nu brokoli jeung sliced Chili, lemon zest, tur asin.
- Manggang nu brokoli dugi lembut sarta Browning on edges, ngeunaan 30 menit. Sprinkle kalawan jeruk nipis seger secukupnya sarta ngalayanan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 81 |
| total Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 185 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 4 g |