Resep ieu pikeun Palasik cookies jahé snap baheula, dijieun kalawan ceng, mantega, gula semu coklat, tur rempah.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 3/4 gelas tipung timer rising
- 1 séndok baking soda
- 1 séndok
- kayu manis
- 1 séndok
- jahé
- 1/4 cengkéh séndok
- 1 cup gula coklat (dipak)
- 3/4 cangkir unsalted mentega (softened)
- 1 endog
- 1/4 ceng cangkir
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun tipung, soda, jeung rempah di mangkok na sisihkan.
- Gula krim jeung mentega. Teuing di endog jeung ceng dugi lampu sarta mengembang. Aduk campuran tipung ngan dugi blended. Chill salila 2 jam atawa leuwih.
- oven Preheat ka 375 F.
- Wangun adonan kana bal 3/4 inci, roll gula granulated, sarta nempatkeun dina cadar baking enteng greased ngeunaan 2 inci eta.
- Rarata tiap bal kalayan handap sagelas dipped di gula.
- Panggang dina cookies pikeun ngeunaan 8 nepi ka 10 menit, dugi set.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 29 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 6 mg |
| natrium | 30 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |