Ku nambahkeun hiji cau mashed mun resep pancake basajan, anjeun boga sarapan flavorful. Ieu ogé cara gede sneak buah kana resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- tipung 1 cup
- 2 teaspoons
- soda kuéh
- 1/2 séndok téh uyah
- 1 endog
- susu 1 cup
- minyak 2 sendok
- 1 cau asak (mashed)
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun bahan garing kalayan kawat whisk.
- Dina mangkok alit, kalawan hiji mixer listrik, ngagabungkeun endog, susu, sarta minyak.
- Lalaunan nambahkeun bahan baseuh jeung mashed cau pikeun bahan garing. Campur ku leungeun ukur dugi lumps badag anu Isro.
- Panas griddle atanapi frying pan. Gajih pan enteng. Maké 1/4 cangkir ukur cup pikeun ngabentuk unggal pancake dina loyang. Panggang dugi gelembung muncul tur edges aya coklat.
- Flip pancakes jeung masak pikeun menit atawa jadi panjang. Ngawula kalawan sirop cau homemade .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 121 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 35 mg |
| natrium | 342 mg |
| karbohidrat | 16 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 4 g |