cookies ieu flavorful na chewy, sarta aranjeunna ngadamel sabtu minggu saréat atanapi lunchbox hébat tambahan. Jieun ieu kalawan walnuts atanapi pecans, atanapi ngadamel aranjeunna tanpa kacangan sarta Sprinkle sareng gula saeutik bari maranéhna keur panas.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas sadaya-Tujuan tipung
- 1/2 cangkir koko unsweetened
- 1 séndok baking powder
- 1/4 séndok téh uyah
- 8 ons unsalted mentega (2 batang), softened
- 1 cup lampu gula coklat, pageuh dipak
- 2/3 cangkir granulated gula
- 2 endog badag
- ekstrak vanili 1 séndok
- 1 gelas finely dicincang walnuts atanapi pecans, pilihan
Kumaha Jieun Éta
- Preheat oven ka 350 F.
- Ngayak babarengan tipung, kakao, baking powder, tur asin. Sisihkan.
- Krim mentega jeung gula dugi lampu sarta mengembang. Teuing di endog, salah dina hiji waktu, ngéléhkeun sanggeus unggal tambahan. Teuing di vanili.
- Dina speed low, ngéléhkeun di tipung campuran saeutik dina hiji waktu, dugi ogé blended tur mulus. Aduk walnuts dicincang.
- Leupaskeun coklat cookie adonan onto cadar baking greased ku sendok rounded, ngeunaan 2 inci eta. Panggang pikeun 12 ka 15 menit, atawa dugi set. Upami hoyong, Sprinkle kalawan sababaraha gula granulated bari maranéhna keur panas.
- Hayu nu cookies niiskeun dina Panci on rak pikeun ngeunaan 5 menit; mindahkeun coklat cookies pikeun rak nu pikeun niiskeun lengkep.
Langkung Cookies Coklat
Coklat Kacang mentega Chip Cookies
Crinkles coklat Cookies
Cookies coklat crunch
Coklat oatmeal No-Panggang Cookies
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 423 |
| total Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 116 mg |
| natrium | 241 mg |
| karbohidrat | 45 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 6 g |