Ieu hayam creamy a la raja resep ku saos gurih tina mantega, krim sarta kaldu hayam, sapanjang jeung suung, bel cabé héjo, sarta bahan lianna.
Ngawula ka hayam creamy on roti bakar atawa di cangkang pastry puff (vol-au-curhat), atawa ngawula leuwih béas.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3/4 cangkir sliced suung
- 1/4 cangkir minced héjo bel cabé
- 1 séndok mantega
- 2 gelas asak hayam diced
- 2 ons dicincang pimiento, lemes
- 1/4 cangkir mantega
- 1/4 cangkir
- sagala-Tujuan tipung
- 2 gelas
- kaldu hayam
- 1 séndok uyah, atawa rasa
- dash cabé
- 1 cup
- krim atawa satengah-na-satengah
- 2 yolks endog
Kumaha Jieun Éta
- suung tumis jeung cabé héjo dina 1 séndok mentega dugi lembut.
- Aduk hayam; sisihkan.
- Dina panci, ngalembereh 1/4 cangkir mentega leuwih panas low. Aduk tipung nepi ka rata sarta bubbly. Laun nambahkeun kaldu hayam na neruskeun masak sarta aduk nepi ka asin geus thickened na bubbly.
- Tambahkeun hayam jeung sauteed sayuran keur saos teh. Usum jeung uyah jeung cabé, rasa.
- Dina panci, krim panas dugi panas lajeng gancang aduk kana yolks endog keok. Tambahkeun Campuran konéng endog kana campuran hayam jeung panas tuntas leuwih panas low, tapi ulah kulub.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 525 |
| total Fat | 40 g |
| jenuh Fat | 20 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| kolesterol | 209 mg |
| natrium | 1.010 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 28 g |