Opat bahan anu kabeh kudu nyieun ieu vegan cornbread resep: cornmeal timer rising, susu kécap atawa sejen diganti susu non-susu, endog replacer jeung margarin vegan. Ngan gaul eta kabeh up, Panggang eta, jeung anjeun saena diri angkatan quickest na panggampangna tina cornbread vegan kantos.
A cornbread vegan alus teu kudu teuing crumbly tur kudu boga nyatu Uap. Ieu resep cornbread vegan super gancang jeung gampang ngagunakeun cornmeal timer rising tinimbang jagong seger mun ditegor dina waktu persiapan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas
- cornmeal (timer rising)
- 1 1/4 gelas susu kécap
- 1 1/2 teaspoons endog replacer (atawa jumlah diperlukeun pikeun 1 endog)
- 1/4 cangkir margarin vegan
Kumaha Jieun Éta
- Pra-panas oven ka 400 F jeung enteng gajih hiji casserole atanapi baking leutik piring.
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun kabéh bahan nepi ka rata sarta creamy. Tuang kana casserole greased atanapi baking piring.
- Panggang pikeun 25-30 menit.
- Éta pisan! Éta moal yén panggampangna vegan cornbread resep kantos?
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 105 |
| total Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 2 mg |
| natrium | 47 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |