Salad taffy apal ieu ngajadikeun hiji dessert lampu na refreshing éta sampurna pikeun potlucks sarta pihak.
Sanajan resep nyaéta panggero pikeun salad ka jadi chilled 8 jam, Anjeun bisa ngawula deui katuhu jauh lamun anjeun pondok dina waktos. Tur jadi disiapkeun - sakali anjeun nyieun piring, urang bakal rék nyieun deui na deui!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 20-ounce tiasa sakumpulan nanas
- 2 sendok
- cuka cider apal
- Gula 1/3 cangkir
- 1 endog badag (enteng keok)
- tipung 1 séndok
- 1 wadahna 8-ounce beku dikocok topping (thawed)
- 4 apel badag (diced)
- 1 cup marshmallows miniatur
- 2 gelas kacang
Kumaha Jieun Éta
- Solokan cairan tina sakumpulan nanas kana panci 3-quart. Nambah cuka, gula, endog jeung tipung. Masak leuwih panas sedeng, aduk terus, dugi kandel.
- Angkat ti panas sarta tuang kana mangkok badag. Tambahkeun dikocok topping nu thawed, aduk ogé pikeun ngagabungkeun.
- Nambah sakumpulan nanas, apel, marshmallows jeung kacang. Aduk ogé.
- Refrigerate salila kira 8 jam saméméh porsi lamun mungkin, sanajan éta rupa ngawula deui katuhu jauh lamun anjeun pondok dina waktos.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 468 |
| total Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| kolesterol | 114 mg |
| natrium | 253 mg |
| karbohidrat | 48 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 16 g |